У зв'язку з воєнним станом актуальну ціну та наявність товарів прохання уточнювати у менеджерів

Укр
UAH
  • EUR
  • USD
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Шейкери

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Шейкер для коктейлів: інструмент створення барних шедеврів

Коктейльний шейкер допомагає змішувати різнорідні інгредієнти у напої з незабутніми та яскравими смаками. Такий, здавалося б, простий інструмент може похвалитися багатою історією та рядом різновидів, які представляють також різні стилі барного мистецтва. Коли власники закладів приходять у наші офлайн магазини купити шейкер, вони або в цей момент телефонують бармену, або беруть його з собою. Адже інвентар, яким користуєшся щодня, має бути максимально зручним і відповідати індивідуальним потребам. 

Шейкер з нержавіючої сталі є незамінним атрибутом бару, а віртуозне поводження з ним – ознакою професіоналізму бармена. І сам цей предмет розвивався одночасно з розвитком барної культури.

шейкери барні

Коротка історія шейкерів, або все починалося з гарбуза

Перший прототип шейкера для алкогольних коктейлів винайшли в Америці. Там здавна вирощували пляшкові гарбузи (лагенарії), які за особливостями своєї форми так і просилися на роль пляшок або посуду для перемішування чого-небудь. 

Були виявлені фрагменти гарбуза зі слідами алкоголю, які використовувалися для змішування напоїв ще в 7000 році до нашої ери.

Коли на американську землю ступили іспанські конкістадори, їхній одіозний ватажок Ернан Кортес у своїх свідченнях про Новий Світ згадував пінні суміші з какао, приготовані в “золотому контейнері у формі циліндра”.

Старт шейкерам у сучасному розумінні був даний в XIX столітті, коли Північну Америку заполонили бари, паби і трактири. Люди за барною стійкою додали до змішування напоїв елементи перформансу. Спочатку складники перемішували, швидко переливаючи їх з однієї склянки в іншу. Хтось виявив, що якщо з’єднати дві склянки, одну з горловиною більшого, а другу – меншого діаметру, й енергійно струсити, необхідний мікс можна отримати швидше і коктейль змішається ретельніше, до того ж зникає ризик розлити рідину. 

Оскільки склу властиво розбиватися, у вжиток швидко увійшли шейкери з олова, іноді з нікельованим покриттям. Вершки суспільства могли дозволити собі купити шейкер зі срібла. Вже до 1850-х шейкери стали стандартним елементом барного обладнання, спочатку в Америці, а згодом і в Європі. З винайденням сталей, які не піддавалися корозії, шейкер нержавіюча сталь витіснив практично всі інші матеріали. До початку XX століття вже сформувалися всі стилі шейкерів, які є в арсеналі сьогоднішніх барменів. 

Які бувають види коктейльних шейкерів?

Своєю елегантністю та практичністю шейкер барний підкорює серця, проте за видимою простотою ховаються непомітні нюанси. Щоб вибрати шейкер для алкогольних коктейлів було простіше, постараємося описати різновиди цих девайсів з їхніми перевагами та недоліками.

  1. Бостонський шейкер. Він же американський. Не тільки через походження, а й через те, що є практично безальтернативним варіантом для барменів у США. Складається з двох стаканів, один з яких, з ширшим горлечком, слугує основою, а інший, з вужчим – кришкою. Обидві половини звужуються донизу від горловини. Верхній стакан може бути металевим або скляним. Шейкер зі скляним стаканом робить приготування коктейлю більш видовищним, адже перемішування складників з льодом можна спостерігати на власні очі. Металеві ємності дозволяють краще відчувати на дотик температуру напою, що змішується, і з об’єктивних причин служитимуть довше. 

Різновидом бостонського шейкера є швидкісний шейкер, або спідшейкер (speedshaker). Він являє собою металевий стакан, на який одягається склянка для коктейлю. Після змішування напій одразу у неї ж наливають і подають. Ідеальний варіант для міксів, які не вимагають фільтрування, та в умовах великого напливу бажаючих випити.

А тепер – про плюси і мінуси бостонських шейкерів, пов’язані з самою їх конструкцією.

+ Коли одна склянка одягається на іншу і притискається, утворюється міцне вакуумне сполучення. Під час змішування рідина не протікає, ємність можна струшувати однією рукою і так за великого напливу публіки готувати два коктейлі одночасно (якщо у вас є досвід і два якісні шейкери). Розібрати шейкер бостон переважно не складніше, ніж зняти капелюха, а миється він так само просто, як будь-який інший стакан. Його цінують за надійність, практичність та ефективність. До речі, саме на такий інструмент розраховані прийоми барменів. З ним практикують старовинну техніку фроулінга – змішування коктейлю шляхом переливання з однієї склянки в іншу. Якщо плануєте досконало вивчити міксологію, обирайте шейкер бостон.

бостонський шейкер

– Щоб процідити коктейль, знадобиться окреме пристосування – стрейнер (барне сито), а для відмірювання кількості компонентів – джигер. Змішування напоїв в американському шейкері вимагає певних навичок. Треба набратися терпіння, адже з таким інструментом можна навчитися всім видам шейку і методам приготування коктейлів.

  1. Коблер. Також називається класичним, європейським та італійським шейкером, хоча був розроблений не в Італії і не в Європі. Його запатентував у 1884 р. Едвард Хаук з Брукліна, назвавши винахід на честь популярного тоді напою шеррі-коблер. Конструкція складається з металевого стакана, кришки з вузьким ситом у верхній частині та ковпачка, який закриває сито. Найбільше оцінили її переваги європейські бармени, в тому числі українські трудівники барів, які за необхідності купити шейкер для коктейлів часто вибирають коблери.

+ Європейський шейкер – це 3 в 1: він має вбудоване сито, а верхній ковпачок можна використовувати як мірний стаканчик. Для приготування коктейлю не потрібно додаткових аксесуарів, тож навчитися користуватися інструментом дуже просто. Сама форма класичного шейкера вишукана та естетична, а європейський шейкер з неординарним дизайном (гранений, з різьбленнями тощо) порадує всіх поціновувачів прекрасного. Він справлятиме захопливий ефект у камерному закладі, який робить ставку на елегантність.

– Щоб розібрати і вимити шейкер коблер, часом треба попотіти. Буває, що верхній ковпачок примерзає. Також за ковпачком потрібно уважно слідкувати у процесі збивання, щоб він раптом не злетів. Стики не такі щільні, як у шейкері бостонського стилю, і можуть протікати. На це теж треба вважати і міцно тримати девайс обома руками, щоб нічого не відійшло. Не всі прийоми можна реалізувати з італійським шейкером, зате послідовність його збирання напрошується на те, щоб зробити з неї трюк. Отвори вбудованого сита мають великий діаметр і пропускають деякі тверді частинки, тому може знадобитись додаткова фільтрація крізь дрібне сито.

шейкер європейський коблер

  1. Французький шейкер, або паризький. Як і бостонський, складається з двох частин, формами нагадує європейський з великим стаканом та кришкою, однак не має вбудованого стрейнера. За матеріалом виготовлення це, як правило, шейкер нержавіюча сталь або з іншого металу. Паризький шейкер був модифікацією бостонського, і достеменно відомо, що виник він раніше за коблер. Цей різновид вперше згадано у каталозі компанії Rogers, Smith & Co у 1878 році.

+ Компактний, з по-французьки елегантними лініями, такий шейкер для алкоголю чітко виконує свої функції. Він підійде для домашнього бару, де буде привабливим аксесуаром завдяки своїй витонченій фігурі. Конструкція щільно закривається, а принцип застосування нагадує бостонський шейкер.

– Паризький шейкер можна трусити тільки двома руками, на відміну від американського. При цьому “француз” позбавлений вбудованого сита, яке є основною перевагою коблера. Через це у бари його беруть неохоче, це радше домашній аксесуар.

На що ще звернути увагу при виборі барного шейкера?

Визначившись зі стилем шейкера, слід пильніше придивитися до деталей. Бармени шукають надійний робочий інструмент, який допоможе перемішати, охолодити, наситити киснем і перетворити збір інгредієнтів на ідеально збалансований за смаком і текстурою коктейль. Без шейкера можна робити молочні коктейлі, а також мікси на основі газованих напоїв.

Популярні об’єми шейкерів – 500-900 мл. Маленького шейкера достатньо для одного коктейлю; модифікації на 0,5 л більш доречні вдома. Якщо регулярно доводиться готувати коктейлі для кількох гостей водночас, розумно буде замовити великий шейкер. Майте на увазі, що на ⅔ стакан заповнює лід (хоча у порожнинах між крижинками залишається досить місця для інших компонентів).

Стінки шейкера повинні бути з товстого та міцного металу, а його деталі якомога щільніше прилягати. Перше потрібно, щоб уникнути деформацій та зберегти пальці бармена від сильного переохолодження, а друге дозволить запобігти витоку рідини. Дехто вважає, що шейкер з товстішими стінками зумовлює сильніше танення льоду, однак ця різниця не є аж такою значною. Надійним буде шейкер з потовщеним дном.

Температуру напою легше відчути, якщо у вас сталевий, а не скляний шейкер. Існує думка, що бостонські шейкери зі скляним стаканом певною мірою вийшли з моди. Разом з тим, індивідуальні смаки її віянням бувають непідвладні.

Який би стиль вам не подобався, купити шейкер для коктейлів ви можете в інтернет-магазині “Євромаркет”. У нас представлені моделі різних категорій цін. Також у нашому магазині можна придбати електричне барне обладнання, включаючи льодокришителі, соковижималки та шоколадниці. Доставка проводиться Новою поштою, Делівері та Автолюксом у Київ, Луцьк, Львів, Дніпро, Одесу, Хмельницький, Кропивницький, Івано-Франківськ, Вінницю, Чернівці, Тернопіль, Полтаву, Харків, Рівне, Черкаси, Кривий Ріг, Житомир, Чернігів та будь-яке інше місто України. Побачити нашу пропозицію на власні очі, доторкнутися, перевірити всі деталі та придбати товар у наявності можна безпосередньо у наших офлайн-магазинах в Ужгороді та Мукачеві.

➤ Який лід класти в шейкер?

Для змішування коктейлів у шейкері оптимальний великий кубиковий лід. Він тане повільно, не надто розбавляючи напій водою, забезпечує належне охолодження, а його розмір дає змогу збивати коктейль, збагачуючи його киснем. 

➤ Чи можна мити шейкер в посудомийній машині?

Це недоцільно. Інструмент рекомендується промивати вручну після кожного використання. Ручне миття дозволить на довше зберегти вигляд та функції шейкера. 

➤ Які інгредієнти не можна змішувати в шейкері?

У шейкері не роблять сумішей з ігристими винами, содовою та іншими газованими напоями. 

➤ Чи підходить барний шейкер для спортивного харчування?

Підходить, але не ідеально, бо є спеціальні спортивні шейкери – це окрема категорія виробів. Інструменти для змішування протеїнових коктейлів інакше сконструйовані і виготовляються зазвичай із пластику. Але на практиці дехто дійсно готує в барних шейкерах протеїнові суміші. 

➤ Що робити, якщо шейкер почав ржавіти?

Поява корозії сигналізує про необхідність заміни інструмента. Якщо це сталося невдовзі після покупки, дуже ймовірно, винна неналежна якість металу, з якого він був виготовлений. 

Вгору
,